Nauka i zabawa z Lego

17 listopada 2015
Nauka i zabawa z Lego
warsztaty robotyki w Krakowie
W dniu 17.11.2015 r. uczniowie klas SPdP brali udział w warsztatach robotki zorganizowanych w Centrum Nauki i Zabawy w Krakowie. To była niezwykła atrakcja! Na ekspozycji mogliśmy udać się na wyprawę w świat Gwiezdnych Wojen, zwiedzić miasto LEGO City, zostać maszynistą pociągu na Dzikim Zachodzie, czy też wziąć udział w walce robotów sumo. Możliwość sterowania LEGO robotami zachwyciło nas wszystkich. W trakcie zajęć zostaliśmy podzieleni na małe, dwuosobowe zespoły, w których budowaliśmy roboty wg podanych instrukcji. Oj przydało się bystre oko i troszkę wyobraźni... Kiedy nasze maszyny były już gotowe rozegraliśmy konkurs strzelania do celu. Było przy tym mnóstwo zabawy. Z żalem opuszczaliśmy Centrum, miejsce gdzie każdy z nas bez wstydu mógł poczuć się dzieckiem ;)

⇒ więcej zdjęć